Halı Yıkama

Aksoy halı yıkama fabrikası tecrübeli ekipmanları ve son teknoloji temizlik sistemleri ve halı temizleme ürünlerinin en kalitelisini kullanır. Halılarınızın rengini dokusunu solduracak hiçbir temizlik malzemesi kullanmayarak halılarınızı yıpranmayacak şekilde titizlikle temizlik işlemleri uygulanır. Halı temizliği hem evinizde veya yaşadığınız ortamda sağlığınız için gerekli olmakla beraber halılarınızın uzun ömürlü kullanmanızı sağlar. Halılarınızı her yıl yıkatmanızda hem aile fertleriniz sağlıüğı için hemde halılarınızın daha uzun yıllar kullanmanızda etkili olacakdır. Aksoy halı yıkama fabrikası tüm halı yıkama ve temizlik ihtiyaçlarınız için mükemmel bir firmadır

 

Aksoy halı yıkama fabrikasında halılarınız 3 aşamada temizlenir ve size teslim edilir.

 

  1. Aşama; halılarınız evinizden alınır ve fabrıkamızda önce tozları silkenlenerek ve elektrik süpürgesi ile temizlendikten sonra dezenfekte havuzunda bekletilir kirlerden ve mikroplardan arınır.

 

  1. Aşama; halılarınızın dokuması ve cinsine göre işinde tecrübeli elemanlarımız tarafından yıkanma temizlik işlemi uygulanır.

 

  1. Aşama; halılarınız yıkama işlemi bittikten sonra halı kurutma makinemizde suyu sıkılarak kurutulur ve saha sonra kapalı alanda asılarak kuruması için askıya alınır son olarak yumuşatıcı ve parfüm sıkılma işleminden sonra paketlenir ve siz teslim edilir.

Halı Yıkama Hakkında bazı bilgiler;

 

Halılarınız fabrikamıza girmeden önce 1 gr. halı tozunda yaklaşık iki yüzelli bin mikroorganizma ve yüz milyona yakın mikrop bulunmaktadır. Ancak dezenfekte havuzuna girdikten sonra bu mikroplardan tamamen arınır.


 Kuralına uygun yıkanmayan halı mikroplardan arınmaz Evde ya da işyerindeki halılar sürekli toz ve kir biriktirir. Yüzeysel temizlikte yok edemeyeceğimiz bakteriler alerjik özellikli mikroorganizmalar, mayt ve akarlar halılarda yuvarlanıp, hızla ürer. Halınız; özel koşullarda, doğru tekniklerle dezenfekte edilerek yıkanmadığı sürece temizlenip, mikroplardan arınmaz. Çeşitli hastalıklarla ve alerjiye yol açar.


 Doğru teknikle yıkanmayan halı zarar görür. Ladik, Isparta,Hereke, Bünyan, Çin, İpek gibi dünyaca ünlü el dokuması halılar, ipek ya da makine halıları yanlış yıkama sonucu hızla yıpranır. Örneğin elde ya da oto yıkamada tazyikli suyla yıkama halının tabanına ve bağlantı yerlerine zarar verir. Halı yüzeyinde kırılmalar olur. Aynı şekilde halının sert kıllı fırçalarla fırçalanması, dövülmesi de yanlıştır.